Live Combat Sport Schedule: 4/4 – 4/8

khabib40000

 

 

All fight cards and times subject to change

 


WEDNESDAY, APRIL 4TH


 


[MUAY THAI]
MAX Muay Thai: The Global Fight
Thailand

Main Card – YouTube / Facebook – 8:00am EDT / 5:00am PDT

 

 


THURSDAY, APRIL 5TH


 


[MUAY THAI]
MAX Muay Thai: The Global Fight
Thailand

Main Card – YouTube / Facebook – 8:00am EDT / 5:00am PDT

 


 

 


[MMA]
Phoenix FC 6
Abu Dhabi, United Arab Emirates

Main Card – iPPV (Fite.tv) / MBC Action – 2:00pm ET / 11:00am PT
Mohammad Karaki vs. Sallah-Eddine Dekhissi
Hayder Hassan vs. Pavel Kusch
Osama ElSeady vs. Sami Antar
Chabane Chaibeddra vs. Ahmed Faress

Preliminary Card – iPPV (Fite.tv) – 10:00am ET / 7:00am PT
Claudio Cesario vs. Nassourdine Imavov
Izzeddine Al Derbani vs. Raymart Quintana
Roman Wehbe vs. Amin Nacheb
Mostafa Rashed Neda vs. Sadibou Sy
Claudio Cesario vs. Han Seul Kim
Shuya Kamikubo vs. Sirwan Kakai
Ahmad Labban vs. Ahmed Saeb
Ashleigh Grimshaw vs. Walid Seghir
Ali Al Qaisi vs. Juares Dea
Luana Souza vs. Gwendoline Charbein
Hussein Mollamahdi vs. Mohammad Ratib AlKhatib
Daguir Imavov vs. Frantz Slioa
Yousef Wehbe vs. Amin Ayoub
Mostafa Rashed Neda vs. Diego Gonzalez
Abdullah Muhammad Ali Musalim vs. Abdullah Al-Qahtani

 

 


FRIDAY, APRIL 6TH


 


[BOXING]
Wei vs. Yamaguchi
Shanghai, China

Main Card – LeSports / PPTV – 6:30am ET / 3:30am PT
Xian Qian Wei vs. Takuya Yamaguchi
Chunlei Lin vs. Shun Wakabayashi
Wuhazi Ta La Pu Dan vs. Igarashi Koji

 


 

 


[MUAY THAI]
The Battle Muay Thai
Pattaya, Thailand

Main Card – Facebook / YouTube – 7:00am ET / 4:00am PT

 


 

 


[MUAY THAI]
MX Muay Xtreme
Bangkok, Thailand

Main Card – ONE 31 – 9:45am ET / 5:45am PT

 


 

 


[MMA]
Titan FC 49: Gomez vs. Soares
Ft. Lauderdale, Florida, USA

Main Card – UFC Fight Pass – 7:00pm ET / 4:00pm PT
Luis Gomez vs. Jason Soares
Rami Hamed vs. Jose Caceres
Michel Batista vs. Hugo Cunha
Beibit Nazarov vs. Rafael Alves
Steve Mowry vs. Said Sowma
Punahele Soriano vs. George Frangie
Jaime Alvarez vs. Jorge Calvo Martin
Caio Uruguai vs. Alberto Montes
Trisha Cicero vs. Chelsea LaGrasse
Denzel Freeman vs. Gustavo Trujillo
Landon Quinones vs. Abner Hernandez

 


 

 


[MMA/KICKBOXING]
Xtreme Fight Night 347
Tulsa, Oklahoma, USA

Main Card – Free Stream (Fite.tv) – 9:00pm ET / 6:00pm PT
Chris Gutierrez vs. Jimmy Flick
Haze Wilson vs. Matthew Glover
Tyler Lee vs. DeMarcus Simmons
Cara Greenwell vs. Kate Tehee
Jose Loera vs. Victor Rentress
Wytte McAdams vs. Bill McKnight
Triston Gwaltney vs. Jesus Carlos Siller

 


 

 


[MMA]
CES MMA 49
Lincoln, Rhode Island, USA

Main Card – AXS TV – 9:00pm ET / 6:00pm PT
Chris Curtis vs. Jason Norwood
Nate Andrews vs. Chris Padilla
Kaline Medeiros vs. Jenna Serio
Marquis Brewster vs. Shawn Mack
Sean Soriano vs. Jonathan Gary
John Douma vs. Zachary Burhans
Gary Balletto Jr. vs. Jeremiah Wells
Richard Santiago vs. Matt Almy
Pat Casey vs. Ryan Castro
Terrance Jean-Jacques vs. Mark Glover
Jose Lugo vs. Carlos Rodriguez

 


 

 


[MMA]
Bellator 196: Henderson vs. Huerta
Budapest, Hungary

Main Card – Paramount Network – 9:00pm ET / 6:00pm PT (TAPE-DELAY)
Benson Henderson vs. Roger Huerta
Ádám Borics vs. Teodor Nikolov
Denise Kielholtz vs. Petra Castkova
Brian Moore vs. Giorgio Belsanti
Ed Ruth vs. Ion Pascu

Preliminary Card (Unaired)
Norbert Novenyi v. Mehmet Yueksel

 


 

 


[BOXING]
LA Fight Club
Los Angeles, California, USA

Main Card – Estrella TV / YouTube – 10:00pm ET / 7:00pm PT
Marlen Esparza vs. Laetizia Campana
Aidar Sharibayev vs. Enrique Tinoco
Hector Tanajara vs. Hector Suarez

 


 

 


[BOXING]
Bopp vs. Frias
Buenos Aires, Argentina

Main Card – TyC Sports – 10:00pm ET / 7:00pm PT
Yesica Bopp vs. Soledad del Valle Frias
Agustin Gauto vs. Fabian Claro

 


 

 


[KICKBOXING]
Bellator Kickboxing 9
Budapest, Hungary

Main Card – Paramount Network – 11:15pm ET / 8:15pm PT (TAPE-DELAY)
Raymond Daniels vs. Djibril Ehouo
Alexey Ignashov vs. Dzevad Poturak
Sabriye Sengul vs. Renata Rakoczi
John Wayne Parr vs. Eder Lopes
Jorina Baars vs. Athina Evmorfiadi

Preliminary Card – Unaired
Csaba Gyorfi vs. Enrico Carrara
Antoine Habash vs. Salvatore Cicerone
Adam Pokorni vs. Najib Idali

 

 


SATURDAY, APRIL 7TH


 


[BOXING]
Hogan vs. Kelly
Queensland, Australia

Main Card – Epicentre.tv – 4:30am ET / 1:30am PT
Dennis Hogan vs. Kilrain Kelly
Damien Hooper vs. Renold Quinlan
Jai Opetaia vs. Lukas Paszkowsky

 


 

 


[MUAY THAI]
MAX Muay Thai: The Hero
Thailand

Main Card – Facebook  – 5:00am EDT / 2:00am PDT

 


 

 


[MMA]
Eternal MMA 32
Adelaide, South Australia

Main Card – iPPV (TBD) – 5:00am ET / 2:00am PT
Myles Simpson vs. Ryan Gray
Tony Caruso vs. Dishon Ravindran
Alan Hartley vs. Jesse Medina
Phil Ikafanga vs. Randall Rayment
Marcin Chalupa vs. Justin Danielson
Diego Caruso vs. Stephen Thoullis

 


 

 


[MMA]
Australian FC 22
Melbourne, Victoria, Australia

Main Card – iPPV (Fite.tv) – 5:30pm ET / 2:30pm PT
Theo Christakos vs. Anton Zafir
Glenn Sparv vs. Stu Dare
Steven Kennedy vs. Arben Escayo
Anthea Paton vs. Caitlin McEwen
Dane Beeby vs. Darcy Balhas
Alex Simon vs. Lio Ilalio

 


 

 


[MUAY THAI]
The Champion Muay Thai
Pattaya, Thailand

Main Card – Facebook / YouTube – 7:20am ET / 4:20am PT

 


 

 


[KICKBOXING]
Longyao Dongfang 2018 Free Fight Championship
Longyao, Hebei, China

Main Card – LeSports – 7:30am ET / 4:30am PT
Dong Wenfei vs. Odin Daniels
Li Ning vs Alang (Thailand)
Xu Hao vs Carlos (Brazil)
Wang Jiale vs Hussein (Iran)
Weiyang vs Abinojoyev
Wu Sihan vs Carlos (Brazil)
Zhang Shuai vs Tiara (Thailand)
Kobar vs Lorra Rafael (French)
Zhang Yong vs He Yubo Liang Longxi vs Gao Haiwen

 


 

 


[KICKBOXING]
Wu Lin Feng
Shijiazhuang, Hebei, China

Main Card – Henan TV – 9:15am ET / 6:15am PT
Xu Zhenguang vs. Nordin van Roosmalen
Yang Zhuo vs. Alex Bublea
Wang Cong vs. Marion Montanarie
Wang Pengfei vs. Adrian Maxim
Wang Zhiwei vs. Sergio Cabezas
Meng Qinghao vs. Antonio Gomez
Jin Ying vs. Arthur Sorsor

 

 


 

 

[MMA]
One Pride MMA Fight Night 18
Jakarta, Indonesia

Main Card – TVONE – 11:00am ET / 8:00am PT

 

 


 


[MMA]
ACB 84
Bratislava, Slovakia

Main Card – Facebook / YouTube  – 12:00pm ET / 9:00am PT
Arbi Aguev vs. Nah-shon Burrell
Ronald Stallings vs. Jose Daniel Toledo Canellas
Lom-Ali Eskijew vs. Luis Palomino
Adlan Bataev vs. Saul Almeida
Islam Siszbulatow vs. Luis Nogueira
Adrian Zieliński vs. Joshua Aveles
Roland Čambal vs. Jae Young Kim
Yusup Umarov vs. Darren Smith Jr.
Rany Saadeh vs. Trent Girdham
Umar Yankovskiy vs. Ben Egli
Jose Zarauz vs. Arbi Mezhidov

 


 

 


[KICKBOXING]
Explosion Fight Night 8
Senftenberg, Germany

Main Card – iPPV (Fite.tv) – 1:00pm ET / 10:00am PT

 


 

 


[MMA]
British Challenge MMA 21: Cage Warriors Academy South East
Colchester, Essex, England’

Main Card – iPPV (MMATV.co.uk) – 1:00pm ET / 10:00am PT

 


 

 


[KICKBOXING]
Partouche Kickboxing Tour
Le Havre, France

Main Card – iPPV (Fite.tv) / SFR Sport 5 – 2:30pm ET / 11:30am PT
Mathieu Masquelet vs Christopher Plouvin
Malik Arroum vs Jeremy Legrand
Kevin Mertens vs Paul Ghislain
Sofian Laïdounii vs Luciano Bitto

77kg Tournament:
Vedat Hödük
Serginio Kanters
Benjamin Gerbet
Arman Hovhannysian

65kg Tournament:
Bertrand Lambert
Sidy Barry
Cristian Spetcu
Alban Bakija

 


 

 


[KICKBOXING]
MTGP: Lion Fight 41
London, England, UK

Main Card – iPPV (FloCombat) – 3:00pm ET / 12:00pm PT
James Benal vs. Marley Zwanenberg
Saemapetch Fairtex vs. Charlie Peters
Dan Edwards vs. Adrian Garlonta
Walid Djenane vs. Michael Pham
Hakim Hamech vs. Rittijak
Joshua Aragon vs. Jersey Pinto
Shane O’Neill vs. Micael Calunga
Lubaisha Gael vs. George Jarvis
Nicola Kaye vs. Grace Spicer
Eva Schultz vs. Ruth Ashdown

 


 


[MMA]
Spartyka Fight League 33: Valor
Norfolk, Virginia, USA

Main Card – iPPV (Fite.tv) – 6:00pm ET / 3:00pm PT
Tommy Cuozzi vs. Samson Sausser
Randy Scott Bucsok vs. Marshall Shermer
Chris Mecate vs. Rob Shermer
Will Worley vs. Imani Smith
Elias Briley vs. Shane Washburn
Elise Reed vs. Christy Tyquiengco
Justin Joyce vs. Daishaun Middleton
Woodrow Wall vs. David Simpson
Joseph Bishop vs. Clark Wright
Justin Harrell vs. A.J. Aguilar
Kyle Wright vs. Tyus Thomas
Alistair Patterson vs. Adrian Soto-Perez
Mark Johnson vs. Jesse Cichorz

 


 

 


[PRO/AM MMA]
EFC 8: Battle for Blood II
Mulvane, Kansas, USA

Main Card – iPPV (Fite.tv) – 7:00pm ET / 4:00pm PT
Cody Carrillo vs. Levie Simpson
Steven Nguyen vs. Aaaron Roberson
Manny Meraz vs. Kyle Kurtz
Craig Fairley vs. Derek Clardy
Evan Woossley vs. Arturo Marquez

Amateur
Garry Tate vs. TBD
Heather Bachman vs. TBD
Kyle Monk vs. Forest Loar
Chris Turner vs. Ryan Grant
Lukaine Williams vs. Ricky Spangler
Jay Taylor vs. Benjamin Roberts
Lorenzo Carter vs. TBD
Jon Ibarra vs. Dustin Hill

 


 

 


[MMA]
Cage Wars 36
Schenectady, New York, USA

Main Card – iPPV (Fite.tv) – 7:00pm ET / 4:00pm PT
Xi Lau vs. Adam Barrett
Bryce Burns vs. Mark Murray
Alex Marro vs. Marc Worthington
Brandon Bartle vs. Cody Zappone
Jake Davis vs. Josh Jones
Alexandra Ballou vs. Amanda Kramny
Kyle Kahler vs. Nick Cassin
Justin E Bressette vs. Ben Horton
Dominic Macnamara vs. Al Pringle
Antoni Tedesco vs. Brandon Neiford
Corey Butts vs. Greg O’Brien
Caleb Sebast vs. Connor Dooley
David Tutuska vs. Chad Laplant

 


 

 


[BOXING]
Mayorga vs. Gomez
Laredo, Texas, USA

Main Card – iPPV (Fite.tv) – 7:00pm ET / 4:00pm PT
Ricardo Mayorga vs. Rodolfo Gomez Jr.
Laredoan Joshua Juarez vs. TBA
Carlos Villarreal vs. Edgar Fajardo
Jesse Sanchez vs. Dominic Wiltz
Jose Martinez vs. Israel Camacho
Jose Cardenas vs. Ricardo Palacios
Larizza Martinez vs. Esmeralda Mendoza
Jorge Ramos Jr. vs. Jahaziel Vazquez

 


 

 

[MMA]
Imortal FC 8: Soulless
Sao Jose dos Pinhais, Parana, Brazil

Main Card – Esporte Interativo – 9:00pm ET / 6:00pm PT
John Allan vs. Rodrigo de Lima
Eduardo Ramon vs. João Carvalho
Rogério Bontorin vs. Paulo César Cardoso
Liana Pirosin vs. Jéssica Delboni
Irwing Machado vs. Gabriel Miranda
Ricardo Guimarães vs. Davi Cuman
Tiago Florindo vs. Rogério Carvalho
Everton Toniazzo Jr. vs. Otacilio Cena
Ricardo Kogus vs. Lucas Faria
Pedro Gabriel vs. Lucas Haerber

 


 

 


[MMA]
UFC 223: Nurmagomedov vs. Iaquinta
Brooklyn, New York, USA

Main Card – PPV – 10:00pm ET / 7:00pm PT
Khabib Nurmagomedov vs. Al Iaquinta
Rose Namajunas vs. Joanna Jędrzejczyk
Calvin Kattar vs. Renato Carneiro
Zabit Magomedsharipov vs. Kyle Bochniak
Joe Lauzon vs. Chris Gruetzemacher

Preliminary Card – FOX Sports 1 – 8:00pm ET / 5:00pm PT
Felice Herrig vs. Karolina Kowalkiewicz
Ashlee Evans-Smith vs. Bec Rawlings
Evan Dunham vs. Olivier Aubin-Mercier
Mike Rodriguez vs. Devin Clark

 


 

 

[BOXING]
Cordoba, Argentina
Main Card – Tyc – 10:00pm ET / 7:00pm PT
Jose Matias Romero vs. Jesus Cuadro
Gonzalo Coria vs. Adolfo Mauricio Moreschi
Ramon Aguinaga vs. Guillermo Ruben Andino

 


 

 


[BOXING]
Lara vs. Hurd
Las Vegas, Nevada, USA

Main Card – Showtime – 10:00pm ET / 7:00pm PT
Erislandy Lara vs. Jarrett Hurd
Caleb Truax vs. James DeGale
Julian Williams vs. Nathaniel Gallimore

 

 


SUNDAY, APRIL 8TH


 

 

[MMA]
X-1 World Events 49
Honolulu, Hawaii, USA

Main Card – iPPV (Fite.tv) – 12:00am ET / 9:00pm PT (FRI)
Bill Takeuchi vs. Rodney Mondala
Russell Mizuguchi vs. Shojin Miki
Cheyden Leialoha vs. Yuto Sekiguchi
Zane Kamaka vs. Mike Bronzoulis
Keiji Sakuta vs. Sadhu Bott
Taison Naito vs. Johnavan Vistante
Komei Kimura vs. Michael Brightmon
Suguru Nii vs. Jonah Estrella

 


 

 


[MUAY THAI]
MAX Muay Thai: The Hero
Thailand

Main Card – Facebook – 5:00am EDT / 2:00am PDT

 


 

 


[MUAY THAI]
MAX Muay Thai
Pattaya, Thailand

Main Card – Facebook / YouTube – 7:20am ET / 4:20am PT

 


 

 


[MMA]
Berkut Young Eagles 1: Grand- Prix 2018 1/8 final
Tolstoy-Yurt, Chechnya, Russia

Main Card – Boxing TV (RU) – 8:00am ET / 5:00am PT
Cleiton Araújo vs. Mehdi Baidulaev
Diego Santos vs. Khusein Maltsagov
Jorge de Oliveira vs. Dzhokhar Duraev
Ismael Bonfim vs. Bai-Ali Shaipov
Arthur Lima vs. Ramzan Dukaev
Paata Tsxapelia vs. Abdul-Malik Saidullaev
Igor Zhirkov vs. Imam Vitakhanov
Albert Gukov vs. Alikhan Ozdoev
Pyarvin Mustafaev vs. Said-Magomed Batukaev
Firdavs Nazarov vs. Vadim Panevin
Aleksandr Antonenko vs. Ibragim Mazhiev
Edgar Okhtov vs. Tamerlan Kulaev
Saygid Abdulaev vs. Erick Viscondi
Nizambek Zhunusov vs. Mansour Khabibulaev
Astemir Gukezhev vs. Beckham Gelkhaev
Akaki Khorava vs. Abo Dzeytov
Dzamal Gebenov vs. Movladi Kalamov
Kleberson Sousa vs. Alexandr Kolesnik
Ali Magomedov vs. Gerardo Fanny
Shakhpur Salaev vs. Jokhar Eskiev
Ariet Bekishev vs. Batukhan Baisuev
Aslan Utegaliev vs. Ruslan Cheuzh

 


 

 


[MUAY THAI/KICKBOXING]
DUEL 3
Paris, France

Main Card – SFR Sport 5 – 2:30pm ET / 11:30am PT
Chingiz Allazov vs Claudiu Badoi
Rafi Bohic vs Bobo Sacko
Gaetan Dambo vs Sinsamut Sor Klinmee
Cyril Benzaquen vs Wendy Annonay
Celestin Mendes vs Alaverdi Ramazanov
Issa Ba vs. Mohamed Alloune
Naoil Tita vs. Madelen Softeland
Kevin Yapi vs. Faouzi Djellal

 

 

 

Advertisements