Live Combat Sport Schedule: 1/12 – 1/14

Elkins0000

 

All fight cards and times subject to change

 


FRIDAY, JANUARY 12th


 

[MUAY THAI]
The Battle Muay Thai
Pattaya, Thailand

Main Card – Channel 8 (Thai) – 7:00am ET / 4:00am PT

 


 

 


[MUAY THAI]
MX Muay Xtreme
Bangkok, Thailand

Main Card – ONE 31 – 8:45am ET / 5:45am PT

 


 

 


[GRAPPLING]
Abu Dhabi Grand Slam Jiu-Jitsu World Tour Day 1
Abu Dhabi, UAE

Main Card – iPPV (FloCombat) / Combate (BR) – 10:00am ET / 7:00am PT

 


 

 

[MMA]
Gender Wars 1
Russia

Main Card – iPPV (inPlayer) – 9:00pm ET / 6:00pm PT

 

 


 

 


[MMA]
LFA 30: Millender vs. Barnes
Costa Mesa, California, USA

Main Card – AXS TV – 10:00pm ET / 7:00pm PT
Curtis Millender vs. Nick Barnes
Fernando Padilla vs. Talison Soares
Maikel Pérez vs. Charlie Alaniz
Craig Wilkerson vs. Jordan Wright
Christian Aguilera vs. Maycon Mendonça
Blake Troop vs. Khadzhimurat Bestaev
Jeffrey Glossner vs. Anthony Jimenez

 


 

 


[BOXING]
Shields vs. Nelson
Verona, New York, USA

Main Card – Showtime – 10:00pm ET / 7:00pm PT
Claressa Shields vs. Tori Nelson
Jesse Angel Hernandez vs. Ernesto Garza III
Christina Hammer vs. Lisa Noel Garland

 

 


SATURDAY, JANUARY 13th


 

 

[MUAY THAI]
Thairath Muay Thai Fighter
Thailand

Main Card – Thairath TV – 2:00am ET / 12:00am PT

 


 

 

[MUAY THAI]
The Champion Muay Thai
Pattaya, Thailand

Main Card – Channel 8 (Thai) – 7:20am ET / 4:20am PT

 


 

 


[GRAPPLING]
Abu Dhabi Grand Slam Jiu-Jitsu World Tour Day 2
Abu Dhabi, UAE

Main Card – iPPV (FloCombat) / Combate (BR) – 10:00am ET / 7:00am PT

 


 

 


[MMA]
Spartacus Fighting Championship 6
Sofia, Bulgaria

Main Card – iPPV (Fite.tv) – 12:00pm ET / 9:00am PT

 


 

 


[MMA]
ACB 78: Young Eagles
Grozny, Chechnya

Main Card – Free Stream (Fite.tv) – 8:00am ET / 5:00am PT
Rander Junior vs. Yusup Umarov
Pat Healy vs. Magomed Raisov
Herbert Batista vs. Viskhan Magomadov
Sergio Soares vs. Saifulla Dzhabrailov
Damien Lapilus vs. Abdul-Rakhman Makhazhiev
Oberdan Vieira vs. Alibek Akhazaev
Amir Elzhurkaev vs. Diego Lopes
Bruno Roverso vs. Magomed Sulumov
David Kozma vs. Aslambek Arsamikov
Ednilson Barros vs. Adam Aliev
Édi de Castro vs. Dzhokhar Duraev
Alberd Zhapuev vs. Adlan Mamaev
Alan Gomes vs. Shamil Akhmaev
Akhmed Kukaev vs. Rafael Dias
Doo Hwan Kim vs. Rasul Saithozhaev
Kamil Łebkowski vs. Saikhan Dzhabrailov
Anatoli Ciumac vs. Anzor Shakhmurzaev
Andreas Stahl vs. Usman Bisultanov
Samir Faiddine vs. Khamzat Dzhabrailov
Adam Bakaev vs. Fernando Gonzalez

 


 

 


[MMA]
Hard Fighting Championship 12
Basel, Switzerland

Main Card – iPPV (Fite.tv) – 2:00pm ET / 11:00am PT
Mohamed Kadiake vs. Mathieu Greco
Christophe Fabien vs. Arnaud Zanga
Karim S’hiri vs. Florian Hoffner
Thibault Ropp vs. Arsen Hovhanysyan
Anthony Salanowski vs. Brice Picaud
Clément Gabri vs. Maxence Senatore
François Ball vs. Ramzi Salimi
Steven Blot vs. Pierre Ludet
Mickael Bucher vs. Rayan Lazri
Sylvain Sommereisen vs. Maximilien Valot
Mickael Belaid vs. Mathieu Morciano

 


 

 


[MIXED RULES]
Bukovel Free-Fight Cup Third Round
Ukraine

Main Card – YouTube / Xsport – 2:00pm ET / 11:00am PT

 


 

 


[MMA]
Invicta FC 27: Kaufman vs. Kianzad
Kansas City, Missouri, USA

Main Card – UFC Fight Pass – 8:00pm ET / 5:00pm PT
Sarah Kaufman vs. Pannie Kianzad
Vanessa Porto vs. Mariana Morais
Sharon Jacobson vs. Ashley Nichols
Ashley Cummins vs. Stephanie Alba
Felicia Spencer vs. Akeela Al-Hameed
Mallory Martin vs. Tiffany Masters
Looma Lookboonmee vs. Melissa Wang
Jade Ripley vs. Helen Peralta

 


 

 

[BOXING]
Buenos Aires, Argentina

Main Card – TyC Sports – 11:00pm ET / 8:00pm PT
Luis Rueda vs. Miguel Acosta
Ignacio Perrin vs. Rolando Pena

 

 


SUNDAY, JANUARY 14th


 

 

[MUAY THAI]
MAX Muay Thai
Pattaya, Thailand

Main Card – Channel 8 (Thai) – 7:20am ET / 4:20am PT

 


 

 


[MMA]
UFC Fight Night 124: Stephens vs. Choi
St. Louis, Missouri, USA

Main Card – FOX Sports 1 – 10:00pm ET / 7:00pm PT
Jeremy Stephens vs. Doo Ho Choi
Paige VanZant vs. Jessica Rose-Clark
Kamaru Usman vs. Emil Weber Meek
Michael Johnson vs. Darren Elkins

Preliminary Card – FOX Sports 1 – 8:00pm ET / 5:00pm PT
James Krause vs. Alex White
Polo Reyes vs. Matt Frevola
Irene Aldana vs. Talita Bernardo
Kyung Ho Kang vs. Guido Cannetti

Preliminary Card – UFC Fight Pass – 6:30pm ET / 3:30pm PT
Jessica Eye vs. Kalindra Faria
JJ Aldrich vs. Danielle Taylor
Mike Santiago vs. Mads Burnell

 

 

 

Advertisements