Live Combat Sport Schedule: 12/12 – 12/17

RDA0000

 

All fight cards and times subject to change

 

 


TUESDAY, DECEMBER 12th


 


[BOXING]
Extra Round 5: Skavynsky vs. Tamrazyan
Russia

Main Card – YouTube / Boxing TV (RU) – 6:00am ET / 3:00am PT
Eduard Skavynskyi vs. Vaginak Tamrazyan
Alexander Sharonov vs. Alexander Ivanov
Akzhol Sulaimanbek uulu vs. Andrei Isayeu
Ashot Papyan vs. Zhaksylyk Kyrgyzali
Stanislav Kalitskiy vs. Rezvoni Safarzoda
Vladislav Krasnoshein vs. Sharobiddin Jurakhonov
Murad Arslanov vs. Denis Lashin
Ravshanbek Umirzakov vs. Evgeny Smelov
Guerin Soh Fonkou vs. Evgeny Nikitin
Ilya Balandin vs. Alexey Gobris
Samvel Gandilyan vs. Azer Guseinov
Rustam Svayev vs. Ravshan Ergashev
Kobiljon Khosilov vs. Karen Margaryan
Mirzohidjon Abdullaev vs. Vitaly Oparin
Sergey Kozhukhar vs. Timur Pashaliev

 

 


WEDNESDAY, DECEMBER 13th


 


[BOXING]
Horn vs. Corcoran
Queensland, Australia

Main Card – ESPN3.com / Boxnation – 6:30am ET / 3:30am PT
[REPLAY on ESPN 2 at 9:30pm ET]
Jeff Horn vs. Gary Corcoran
Rohan Murdock vs. Apti Ustarkhanov
Nathaniel May vs. Aelio Mesquita
Shannon O’Connell vs. Kleopatra Tolnai

 


 

[BOXING]
Taylor vs. McCaskill
London, England, UK

Main Card – YouTube – 1:00pm ET / 10:00am PT
Katie Taylor vs. Jessica McCaskill

 

 

 


THURSDAY, DECEMBER 14th


 

 


[KICKBOXING]
Tatneft Cup
Kazan, Russia

Main Card – Match TV: Fighter / YouTube – 10:00am ET / 7:00am PT

 

 


 

 

[MMA]
Ratiborets / FairFight: Double Impact
Yekaterinburg, Russia

Main Card – Boxing TV (RU) – 11:00am ET / 8:00am PT
Mikhail Shtin vs. Huseyn Khalikov
Maxim Sulgin vs. Surik Magikyan

 


 

 


[MMA]
WWFC 9
Kiev, Ukraine

Main Card – Fite.tv / Inter TV (UKR) – 1:00pm ET / 11:00am PT
Sergiu Spivac vs. Björn Schmiedeberg
Svetlana Gotsyk vs. Simona Soukupova
Roman Dolidze vs. José Agustin
Mihail Kotruţă vs. Altynbek Mamashev
Andrey Krasnikov vs. Bekbolot Abdylda Uulu
Alexander Karpov vs. Abdel Rahmane Driai
Vugar Kyaramov vs. Mamadou Gueye
Maksim Riabovol vs. Magomed Ozniev
Mikhail Odintsov vs. Kubanychbek Uulu Abdysalam
Maxime Vanelstraete vs. Aktilek Zhumabek Uulu
Alexey Oleinik vs. Morgan Charriere
Dmitriy Krasinkov vs. Denis Tomuz

 


 

 


[MMA]
FLC 6
Rio de Janeiro, Rio de Janeiro, Brazil

Main Card – Combate (BR) – 6:00pm ET / 3:00pm PT
Karina Oliveira vs. Ketlin Thais
Júnior Orelha vs. Luis Carlos Pará
Pedro Henrique Soares vs. Caio Eduardo
Jobson Nogueira vs. Vanilton Antunes
Romário Garcia vs. Gonzalo Loffler
Leandro Munrá vs. Marcos Sorriso
Jorge Daniel He-man vs. Guilherme Nogueira
Ruan Machado vs. Max Alves
Wallace Lopes vs. Luanderson Tourinho
Elaine Pantera vs. Jéssica Delboni
Cemey Meiota vs. Jorginho Filho
Renan Problema vs. Carlos Ruan

 


 

 

[BOXING]
Morales vs. Zenunaj
Indio, California, USA

Main Card – ESPN2 / ESPN Deportes – 10:30pm ET / 7:30pm PT
Carlos Morales vs. Dardan Zenunaj
Joet Gonzalez vs. Juan Jose Montes
Jonathan Navarro vs. Nelson Lara
Joshua Franco vs. TBA

Preliminary Card – ESPN3.com – 8:50pm ET / 5:50pm PT

 

 

 


FRIDAY, DECEMBER 15th


 


[MMA]
MGL Fight Night 1
Ulaanbaatar, Mongolia

Main Card – SPS Tulaan – 6:30am ET / 3:30am PT
Khenzee vs. Saikhanbileg
Janchivnyambuu vs. Tuvshinzayaa
Monkhbat vs. Urtnasan
Badamsereejed vs. Davaabayar
Bulgankhuu vs. Khadbaatar
Bayarjargal vs. Iderjavkhlan
Battumur vs. Batzorig
Altantsetseg Uuganbayar vs. Batnasan
Shinechagtga vs. Otgonjargal Purev

 


 

 

[MUAY THAI]
The Battle Muay Thai
Pattaya, Thailand

Main Card – Channel 8 (Thai) – 7:00am ET / 4:00am PT

 


 

 


[BOXING]
Povetkin vs. Hammer
Ekaterinburg, Russia

Main Card – YouTube / Match TV: Fighter – 6:00am ET / 3:00am PT
Alexander Povetkin vs. Christian Hammer
Magomed Kurbanov vs. Akinori Watanabe
Evgeny Chuprakov vs. Pablo Manuel Ojeda
Pavel Malikov vs. Deiner Berrio
Yury Kashinsky vs. Al Sands
Muhammadkhuja Yaqubov vs. Jaime Barcelona
Zaur Abdullaev vs. Roberto Gonzales
Evgeny Romanov vs. Tornike Puritchamiashvili
Gasan Gimbatov vs. Yury Bykhautsou
Zamig Atakishiyev vs. German Skobenko

 


 

 


[MMA]
Fight Nights Global 81: Omsk
Omsk, Russia

Main Card – Match TV: Planet – 7:00am ET / 4:00am PT
Alexander Matmuratov vs. Evgeniy Ignatiev
Karine Silva vs. Marina Mokhnatkina
Nauruz Dzamikhov vs. Nikita Baltabaev
Faizy Tobatov vs. Aleksei Shurkevich
Aleksandr Podmarev vs. Petr Peretyatko
Akhmed Balkizov vs. Evgeniy Ignatiev
Julia Borisova vs. Mariya Artyukhina
Murad Magomedov vs. Daniyar Zhantemirov
Sultan Gizatulin vs. Makhach Khvadzhayev

 


 

 

[MUAY THAI]
MX Muay Xtreme
Bangkok, Thailand

Main Card – ONE 31 – 8:45am ET / 5:45am PT

 


 

 


[MMA]
Ladies Fight Night 7: Double Trouble
Łódź, Poland

Main Card – LFN.com.pl / FB.com/LadiesFightNight – 12:00pm ET / 9:00am PT
Cristina Stanciu vs. Magdaléna Šormová

 


 

 


[MMA]
BAMMA 33: Scope vs. Lebout
Newcastle, England, UK

Main Card – ITV 4 (UK) – 4:30pm ET / 1:30pm PT
Ryan Scope vs. Mickael Lebout
Aaron Chalmers vs. Karl Donaldson
Colin Fletcher vs. Anthony Dizy

Preliminary Fight – TheSun.co.uk/Sport – 4:00pm ET / 1:00pm PT
Fabian Edwards vs. Louis King

Preliminary Card – FB.com/UniladMag – 2:30pm ET / 11:30am PT
Nathan Jones vs. Adam Proctor
Darren Towler vs. Tony Mustard
Rhys McKee vs. Kams Ekpo
Josh Plant vs. Justin Burlinson
Curt Warburton vs. Warren Kee

 


 

 

[MMA]
559 Fights 61
Fresno, California, USA

Main Card – iPPV (FloCombat) – 5:00pm ET / 2:00pm PT

 


 

 


[MMA]
WOCS 48
Rio de Janeiro, Rio de Janeiro, Brazil

Main Card – EI Maxx – 6:00pm ET / 3:00pm PT
Leonardo Guimarães vs. Alan Bispo
Charles Henrique vs. Caionã Batista
Patricio Andrade vs. Wallace Portela
André Muniz vs. João Paulo dos Santos
Hugo Cunha vs. Robson da Silva
Moises Assis vs. Beto Coutinho
Duda Cowboyzinha vs. Ana Costa

Preliminary Card – FB.com/MMAWocs – 3:00pm ET / 12:00pm PT
Francisco Ortiz Veloz vs. Nicolas Barna
Altamiro de Jesus vs. Felipe Soares
Natan Leite vs. Cosme dos Santos
Shelton Arnaldo vs. Vanderson Barbosa Cortez
Jairo Mumuzinho vs. Eduardo Terêncio
Cristiano França vs. Jeferson Moraes

 


 

 


[MMA]
Warfare MMA 17
Myrtle Beach, South Carolina, USA

Main Card – iPPV (FloCombat) – 6:00pm ET / 3:00pm PT
Marvin Skipper vs. Tebaris Gordon
Cee Jay Hamilton vs. Ryan Hollis
Cristhian Torres vs. Jeremy Perdue
Amos Collins vs. Randy Campbell
Kennith Porter vs. James Ronsick
Brandon Bushaw vs. Zac Cooper
Walker Vivian vs. Robert Hale
Anthony Canzano vs. Jose Medrano
Wil Newsome vs. Miles Belk
Chris Ciofalo vs. Wyatt Joyce
Namika Miller vs. LaNeisha Vinson

 


 

 


[MMA]
Titan FC 47: Yusuff vs. Gomez
Ft. Lauderdale, Florida, USA

Main Card – UFC Fight Pass – 7:00pm ET / 4:00pm PT
Sodiq Yusuff vs. Luis Gomez
Gustavo Balart vs. Bruno Korea Mesquita
Michel Batista vs. Edison Lopes
Demarques Jackson vs. Beibit Nazarov
Michael Cora vs. Rico Farrington
Fred Moncaio vs. Marcos Lloreda
Steve Mowry vs. Frank Tate
Mike Lombardo vs. TBD
Alberto Blas vs. Jean Colon
Thais Nega vs. Hannah Cifer

 


 

[KICKBOXING]
WGP 43: Final Tour 2017
Buenos Aires, Argentina

Main Card – Combate (BR) – 7:30pm ET / 4:30pm PT
Hector Santiago vs. Ignacio Capllonch
TBD vs. TBD – GP Final
Nicolas Ryske vs. Fernando Nonato
Sebastian Martino vs. Wallace Lopes
Bruno Cerutti vs. Facu Suarez – Semifinal 2
Lucas Arce vs. Daniel ‘Choque’ – Semifinal 1
Pablo Roa vs. Vinicius Bereta (União ABC)
Andrea Salazar vs. Nina Loch
Braian Okonski vs. Renzo Martinez
Martin Velasco vs. Mateus Gatti

 


 

 


[MMA]
XFFC 16: Festival of Fists 2
Grand Prairie, Alberta, Canada

Main Card – iPPV (Fite.tv) – 9:00pm ET / 6:00pm PT
Alex Martinez vs. Adam Wayne
Tom O’Connor vs. Randy Mahon
Jett Grande vs. Mike Parsons
Todd Vatcher vs. Quinton Tate
Justin Knoepfli vs. Albaraa Atmeh
Brock Holmes vs. Shane Melynk
Isaiah Bedard vs. Brody Zariwny
Usman Khattak vs. Will Robbins
Riley Kilpatrick vs. Jesse A. Bull
Drew Kirizopoulos vs. Austin Taylor

 


 

 


[MMA]
Fusion Fight League: Seasons Beatings
Billings, Montana, USA

Main Card – iPPV (Fite.tv) – 9:00pm ET / 6:00pm PT

 


 

 


[MMA]
Bellator 191: McDonald vs. Ligier
Newcastle, England, UK

Main Card – Spike TV – 9:00pm ET / 6:00pm PT [TAPE DELAYED]
Michael McDonald vs. Peter Ligier
Valérie Létourneau vs. Kate Jackson
James Thompson vs. Phil De Fries
Jeremy Petley vs. Lewis Monarch
Mohammad Yahya vs. Ashley Griffiths

 


 

 

 


[MMA]
LFA 29: Camus vs. Simon
Prior Lake, Minnesota, USA

Main Card – AXS TV – 9:00pm ET / 6:00pm PT
Chico Camus vs. Ricky Simon
Mike Richman vs. Jeff Peterson
Brandon Jenkins vs. Carl Wittstock
Alton Cunningham vs. Dominic Garcia
Sam Toomer vs. Nate Jennerman
Jason Witt vs. Ty Freeman
Cameron Olson vs. Jaquis Williams
Ashkan Morvari vs. Damion Shehan
Rodney Nash vs. Billy Simon
Laura Sanchez vs. Akeela Al-Hameed
Henry Pendleton vs. Jason Wong
Juan Hernandez vs. Yamah Sadozai
Andrew Johnson vs. Angel Pacheco
Coty Milhausen vs. Micah John
Zachary Buros-Nash vs. Bryan Bautista

 


 

 


[BOXING]
PBC on FS1: Vargas vs. Herrera
Lancaster, California, USA

Main Card – FOX Sports 1 – 10:00pm ET / 7:00pm PT
Jessie Vargas vs. Aaron Herrera
Diego Gabriel Chaves vs. Jamal James
John Molina Jr vs. Ivan Redkach

 

 


SATURDAY, DECEMBER 16th


 


[AMATEUR MMA]
Malaysian Invasion League 6
Selangor, Malaysia

Main Card – MalaysianInvasion.com – 12:00am ET / 9:00pm PT

 


 

 

[MUAY THAI]
Thairath Muay Thai Fighter
Thailand

Main Card – Thairath TV – 2:00am ET / 12:00am PT

 


 

 

[MUAY THAI]
The Champion Muay Thai
Pattaya, Thailand

Main Card – Channel 8 (Thai) – 7:20am ET / 4:20am PT

 


 

 


[MMA]
Road to M-1: Battle in Nazran 9
Ingushetia, Russia

Main Card – YouTube – 8:00am ET / 5:00am PT

 


 

 


[MMA]
EFC Worldwide 66: The Fighter 1 Finale
Pretoria, South Africa

Main Card – EFCWorldwide.tv – 2:00pm ET / 11:00am PT [GEO BLOCKED IN AREAS]
Demarte Pena vs. Irshaad Sayed
Andrew van Zyl vs. Jared Vanderaa
Gareth Buirski vs. Philippe Rouch
Brendan Lesar vs. Ibrahim Mané
Pupanga Tresor vs. Maurício da Rocha Jr.

Preliminary Card – FB.com/EFCWorldwide
Stefan Pretorius vs. Tresor Boluwa
Jaqauline Trosee Feddersen vs. Rizlen Zouak
Conrad Seabi vs. Gunter Kalunda Ngunza
Ricky Misholas vs. Kevin Koekemoer
Nerick Simoes vs. Steven Goncalves
Quaid Openshaw vs. Mark Kamba
Gordon Roodman vs. Will Fleury
Martin DeBeer vs. Cassim Thabiso Khusu
Colin Hume vs. Mzwandile Hlongwa

 


 

 


[MMA]
Ladies Fight Night 8: Double Trouble
Łódź, Poland

Main Card – LFN.com.pl / FB.com/LadiesFightNight – 12:00pm ET / 9:00am PT

 


 

 


[MMA]
Fight Nights Global 82: Minakov vs Johnson
Moscow, Russia

Main Card – Match TV: Fighter – 10:30am ET / 7:30am PT
Vitaly Minakov vs. Tony Johnson Jr.
Nikolay Gaponov vs. Vener Galiev
Shamil Akhmedov vs. Artur Astakhov
Miroslav Štrbák vs. Alexandr Shabliy
Khalid Murtazaliev vs. Grzegorz Siwy
Aigun Akhmedov vs. Valdir Araujo
Asif Tagiev vs. Dmitry Bikrev
Robert Oganesyan vs. Vladimir Tyurin
Liliya Kazak vs. Mariya Agapova
Gabriel Sabo vs. Maksim Schekin
Vadim Buseev vs. Nikita Mikhailov
Oleg Kubanov vs. Ismail Sagov

 


 

 


[MMA]
GMC 13
Düsseldorf, Germany

Main Card – iPPV (Fite.tv) – 1:00pm ET / 10:00am PT

 


 

 


[MMA/KICKBOXING]
Hype FC: Rumble in the Cage
Bremen, Germany

Main Card – iPPV (Fite.tv) – 1:00pm ET / 10:00am PT

 


 

 

[MMA]
We Love MMA 36
Berlin, Germany

Main Card – Fite.tv – 2:00pm ET / 11:00am PT

 


 

 


[BOXING]
Berinchyk vs. Vallespin
Ukraine

Main Card – Inter TV (UKR) – 2:30pm ET / 11:30am PT
Denys Berinchyk vs. Allan Vallespin
Oleg Malynovskyi vs. David Berna
Max Bursak vs. Soso Abuladze
Mishiko Beselia vs. TBA

 


 

 


[MMA]
Strikefest 2
Gray, Tennessee, USA

Main Card – iPPV (FloCombat) – 6:00pm ET / 3:00pm PT
Steven New vs. Nathan Williams
Nick Baker vs. Jonathan Pearce
Michael Thomas vs. P. McGlothlin
Jay Vernon vs. Luke Fronckoski
Dustin Price vs. Mark Laws
Dale Dodds vs. Tim Johnson
De’Andre Mays vs. Antowuan Moseley
Aaron Phillips vs. Austin Kelly
Devyn Chambers vs. Logan Buck

 


 

 


[MMA]
Fury FC 21
Humble, Texas, USA

Main Card – iPPV (FloCombat) – 7:00pm ET / 4:00pm PT
Will Morris vs. Charlie Ontiveros
Peter Stanonik vs. Jake Heffernan
Elias Rodriguez vs. Kolton Englund
Austin Avera vs. Isaac Teran
Rocky Long vs. David Armas
Jose Johnson vs. Casey Jones
Roman Huerta vs. Manny Ghasemi
Freddy Leal Jr. vs. Chris Soliz
Antonio Figueiredo vs. Alden Coria
Anthony Cruz Veimau vs. Tyler Bradford
Christopher Tovar vs. Gabriel Echavarry
Kyle Broadwater vs. Tre’Villion Wiley
Justice Torres vs. Jose Gutierrez
Hector Molina vs. Clint Hughes
Mohamed Benachour vs. Christopher Espinoza

 


 

 


[MMA]
KOP 59
Grand Rapids, Michigan, USA

Main Card – iPPV (FloCombat) – 6:00pm ET / 3:00pm PT
Shawn Mack vs. Keith Lee
Erick Lora vs. Kalinn Williams
Alexander Trevino vs. Moe Williams
Jamahal Hill vs. Mike Johnson
Angie Jennings vs. Courtney Martell
Ruben Esparza vs. Justin Overton
Curran Jacobs vs. Dillion Ankney
Coty Lopez vs. Dejan Maricic
Zach Mendham vs. Andrew Livernois
Jesse Walthers vs. Shane Rodenburg
Devon Scott vs. Brad Conklin
Nate Williams vs. Devin Riggs
Jerade Murr vs. Derek Bowen
Russell Frankhouser vs. Merijn Leerentveld

 


 

 


[MMA]
Driller Promotions: A-Town Throwdown XII
Austin, Minnesota, USA

Main Card – iPPV (FloCombat) – 6:30pm ET / 3:30pm PT

 


 

 


[MMA]
Thunder Fight 14
Sao Paulo, Sao Paulo, Brazil

Main Card – EI MAXX – 6:00pm ET / 3:00pm PT
Wagner Luis vs. Leonardo Silva
Thiago Vieira Damascena vs. Cassiano de Freitas
Joanderson Brito vs. Cicero Coutinho
Henrique Gomes vs. Daniel Snaider
Keven Santos vs. Danilo Adreani
Marcus Vinicius vs. Diego Rodrigues
Deleon Santos vs. Jeferson Oliveira Wallace

 

 


 

 


[MMA]
UFC on FOX 26: Lawler vs. Dos Anjos
Winnipeg, Manitoba, Canada

Main Card – FOX – 8:00pm ET / 5:00pm PT
Robbie Lawler vs. Rafael dos Anjos
Ricardo Lamas vs. Josh Emmett
Santiago Ponzinibbio vs. Mike Perry
Glover Teixeira vs. Misha Cirkunov

Preliminary Card – FOX Sports 1 – 5:00pm ET / 2:00pm PT
Jan Błachowicz vs. Jared Cannonier
Julian Marquez vs. Darren Stewart
Chad Laprise vs. Galore Bofando
Tim Elliott vs. Pietro Menga
John Makdessi vs. Abel Trujillo
Alessio Di Chirico vs. Oluwale Bamgbose

Preliminary Card – UFC Fight Pass – 4:00pm ET / 1:00pm PT
Jordan Mein vs. Erick Silva
Nordine Taleb vs. Danny Roberts

 


 

 


[BOXING]
Saunders vs. Lemieux
Laval, Quebec, Canada

Main Card – HBO – 9:40pm ET / 6:40pm PT
Billy Joe Saunders vs. David Lemieux
Antoine Douglas vs. Gary O’Sullivan
Cletus Seldin vs. Yves Ulysse Jr
Custio Clayton vs. Cristian Rafael Coria

 


 

 


[MMA]
Victory FC 59: Stots vs. Berdon
Omaha, Nebraska, USA

Main Card – UFC Fight Pass – 10:00pm ET / 7:00pm PT
Raufeon Stots vs. Arnold Berdon
Victor Moreno vs. Yuri Villefort
Elias Garcia vs. Dustin Kramer
Josh Pfeifer vs. Bryce Logan
Tower Robinson vs. Troy Nawrocki
Austin Vanderford vs. Kenny Licea
Dan Moret vs. Alonzo Martinez
Seth Bass vs. Willie Whitehead
Kameron Jordan vs. Nate Morrow
Samuel Vice vs. Jared Tallent
Jesse Rutherford vs. Kazim Khan
Phoenix Stevenson vs. Tristan Sober

 

 


SUNDAY, DECEMBER 17th


 

 

[KICKBOXING]
Kunlun Fight 68
Sanya, China

Main Card – iPPV (Eliteboxing.tv) / EB-TV App – TBD
Artur Kyshenko vs. Yassine Ahaggan
Aekpracha Meenayotin vs. Nurla Mulali
Roman Kryklia vs. Ning Tianshuai
Jairo Kusunoki vs. Asihati
Iraj Azizpour vs. Ye Xiang
Felipe Stievano vs. Liu Junchao
Paola Cappucci vs. Wang Kehan
Artur Gorlov vs. Guo Wenjie
Magalie Alvarez vs. Xu Yi
Elaine Lopes vs. Guan Acui
Alma Juniku vs. Weili Zhang
Debora Vacirca vs. Li Yueyao
Zhang Yifan vs. Sun Shuwei
Chen Jinwang vs. Chen Huan

 


 

 

[MUAY THAI]
MAX Muay Thai
Pattaya, Thailand

Main Card – Channel 8 (Thai) – 7:20am ET / 4:20am PT

 


 

 


[MMA]
WFCA 44
Grozny, Chechnya

Main Card – Match TV: Fighter – 6:00am ET / 3:00am PT
Rakhman Dudaev vs. Alexey Naumov
Yunus Evloev vs. Bruno Azevedo
Virgil Zwicker vs. Aleksander Emelianenko
Naoyuki Kotani vs. Marif Piraev
Valmir Lázaro vs. Imanali Gamzatkhanov
Alexey Stoyan vs. Evgeniy Goncharov
Arsen Ubaidulaev vs. Fanil Rafikov
Dzhamal Magomedov vs. Zaur Kasumov
Igor Sliusarchuk vs. Zaurbek Bashaev
Aslahan Dadagov vs. Jun Hee Moon
Igor Baier vs. Nursultan Ruziboev
Deyan Topalski vs. Magomed Geroev
Magomed Khalibekov vs. Mansur Djamburaev
Vasily Kurochkin vs. Anzor Rasuev

 

 


 

 


[KICKBOXING]
Wizard Open 2017
Kiev, Ukraine

Main Card – XSport – 10:30am ET / 7:30am PT

 

 

 

Advertisements