Live Combat Sport Schedule: 12/7 – 12/10

Rigo0000

 

All fight cards and times subject to change

 

 


THURSDAY, DECEMBER 7th


 


[MMA]
XFN 6: Ondruš vs. Vémola
Prague, Czech Republic

Main Card – Boxing TV (RU) – 1:00pm ET / 10:00am PT

 

 


FRIDAY, DECEMBER 8th


 

[BOXING]
Ritchie vs. Brock
Victoria, Australia

Main Card – liveboxing.com.au – TBD
Dwight Ritchie vs. Shay Brock
Sylvia Scharper vs. Rungnapha Kaewkrachang
Mark Schleibs vs. Phupha Por Nobnom

 


 

 


[MUAY THAI]
The Battle Muay Thai
Pattaya, Thailand

Main Card – Channel 8 (Thai) – 7:00am ET / 4:00am PT

 


 

 


[MUAY THAI]
MX Muay Xtreme
Bangkok, Thailand

Main Card – ONE 31 – 8:45am ET / 5:45am PT

 


 

 


[KICKBOXING]
Enfusion Live 58 & 59
Abu Dhabi, UAE

Enfusion #59 – EnfusionLive.com / Combate / XSport – 10:30am PT / 7:30am PT
TBD vs. TBD – 72kg Tournament Final
TBD vs. TBD – 67kg Tournament Final
Orinta Van der Zee vs. Nora Cornolle
Imad Assli vs. Youssef Challouki
TBD vs. TBD – 72kg Semifinal #2
TBD vs. TBD – 72kg Semifinal #1
TBD vs. TBD – 67kg Semifinal #2
TBD vs. TBD – 67kg Semifinal #1

Enfusion #58 – EnfusionLive.com / Combate / XSport – 8:00am PT / 5:00am PT
Diogo Calado vs. Endy Semeleer – 72kg Quarterfinal
Superbon Banchamek vs. Regilio van Den Ent – 72kg Quarterfinal
Mohamed Khamal vs. Aziz Kallah – 72kg Quarterfinal
Nordin Ben Moh vs. Redouan Laarkoubi – 72kg Quarterfinal
Yassin Baitar vs. Marvin Monteiro – Reserve
Ahmad Al Darmaki vs. Igor Fernandes

 


 

 


[MMA]
TKO 41: Champions
Montreal, Quebec, Canada

Main Card – UFC Fight Pass / Fight Network – 6:30pm ET / 3:30pm PT
TJ Laramie vs. Charles Jourdain
Marc-Andre Barriault vs. Strahinja Gavrilovic
Jesse Ronson vs. Derek Gauthier
Adam Dyczka vs. Bakary Sakho
Jesse Arnett vs. Dimitri Waardenburg
Michael Dufort vs. Kevin Généreux
Charles Hupperetz vs. Matar Lo
Jordan Graham vs. Tony Laramie
Collin Baikie vs. David Daigneault
James Clarke vs. James Mancini
Corinne Laframboise vs. Griet Eeckhout

 


 

 


[MMA]
Invicta FC 26: Maia vs. Niedzwiedz
Kansas City, Missouri, USA

Main Card – UFC Fight Pass – 8:00pm ET / 5:00pm PT
Jennifer Maia vs. Agnieszka Niedźwiedź
Mackenzie Dern vs. Kaline Medeiros
Kinberly Novaes vs. Janaisa Morandin
Vanessa Porto vs. Milana Dudieva
Amy Montenegro vs. Virna Jandiroba
Amber Brown vs. Tessa Simpson
Christine Ferea vs. Karina Rodriguez
Kay Hansen vs. Emilee Prince

 


 

 


[MMA]
XFN 345
Tulsa, Oklahoma, USA

Main Card – Free Stream (Fite.tv) – 9:00pm ET / 6:00pm PT
Jarrett Rouse vs. Alfred Walker
Haze Wilson vs. Rob Morrow
Ed CLine Jr. vs. Kemmyelle Haley
Tevin Laskey vs. Jacob Thrall
TJ Arrington vs. Jimmy Flick
Jimi Watindad vs. Cameron Veales
Brandon Bailey vs. MIchael Billows
Matt Dixon vs. Jaren McCoughlin

 


 

 


[BOXING]
Pascal vs. Elbiali
Hialeah Park, Hialeah, FL, USA

Main Card – FOX Sports 1 – 9:00pm ET / 6:00pm PT
Jean Pascal vs. Ahmed Elbiali
Bryant Perrella vs. Alex Martin
Stephen Fulton vs. Adam Lopez

 


 

 


[MMA]
LFA 28
Dallas, Texas, USA

Main Card – AXS TV – 9:00pm ET / 6:00pm PT
Damon Jackson vs. Anselmo Luis Luna Jr.
Alonzo Menifield vs. Otavio Lacerda
Miles Johns vs. Caio Machado
Melvin Jordan vs. Nikolay Veretennikov
Steven Peterson vs. Dustin Winter
Ramiz Brahimaj vs. Ben Simons
Cameron Miller vs. Ricky Esquibel
Devin Miller vs. Manuel Corral
Victor Altamirano vs. Jesus Martinez
Xavier Franklin vs. Anthony Huynh
Joseph Holmes vs. David Hansen
Kevin Fernandez vs. Steven Orozco
Gabriel Calvario vs. Edgardo Guzman

 


 

 


[MMA]
Havoc FC 12
Red Deer, Alberta, Canada

Main Card – iPPV (Fite.tv) – 9:30pm ET / 6:30pm PT
Grayson Wells vs. Dustin Joynson
Justin Basra vs. Randy Turner
Devon Neis vs. Jared Henderson
Trenton Rowell vs. Pat Gionette
Chris Chapman vs. Brent Keryluke
Jett Grande vs. Sean Michaels
Peter Janssen vs. Patrick Leblanc
Hassan Shtay vs. Sam Bieri
Sean Carroll vs. Luke Murphy
Dean Thiessen vs. Scott Bouchard
William Grieves vs. Malcolm Tisdale

 


 

 

[BOXING]
Palicte vs. Rodriguez
Round Rock, Texas, USA

Main Card – beIN Sports – TBD
Aston Palicte vs. Jose Rodriguez
Ali Akhmedov vs. DeShon Webster
Kenton Cook vs. Rocky Montoya
Reshard Hicks vs. Jonathan Steele
Brian Vera vs. Jas Phipps
David Alfaro vs. Iskander Kharsan
Michael Coronado vs. TBA
Manuel Mondragon vs. Antonio Castillo
Giovanni Loya vs. Stetson Horne

 

 


SATURDAY, DECEMBER 9th


 

 

[MUAY THAI]
Thairath Muay Thai Fighter
Thailand

Main Card – Thairath TV – 2:00am ET / 12:00am PT

 


 

 


[MMA]
TOP FC 16
Incheon, South Korea

Main Card – YouTube / Naver Sports – 4:00am ET / 1:00am PT
Jae Woong Kim vs. Seung Woo Choi
Trevin Jones vs. Jae Hyun So
Young Jin Hwang vs. Myung Gu Kim
Ji Yeon Seo vs. Si Yoon Park
Sung Bin Jo vs. Temryuk Berkhamov
Hyerin Kwon vs. Joo Yeon Kim
Jun Young Hong vs. Satoshi Murata
Seung Gu Kim vs. Soo Young Yoo

Preliminary Card – YouTube / Naver Sports – 2:00am ET / 11:00pm PT (FRI)
Hyung Joo Kim vs. Gun Hwan Park
Sung Hyun Kim vs. Sung Kwon Kim
Jae Hyun Choi vs. Gyu Jung Seol
Sang Won Kim vs. Jun Oh Lee
Kyung Jun Ahn vs. Tae Kyun Kim
Jung Woo Woo vs. Taek Jun Lee

 


 

 


[KICKBOXING]
Krush.83
Tokyo, Japan

Main Card – Abema.TV / GAORA – 3:00am ET / 12:00am PT
Mellony Guegjes vs. Kana
Matsuchita Emi vs. Comachi
Soda Yasuomi vs. Hiroki Nakamura
Keita Makihira vs. Jin Hirayama
Ryuji Horio vs. Takumi Tosaka
Pettas Leona vs. Yoshiki Harada
Junpei Aotsu vs. Fumiya Osawa
Hisaki Higashimoto vs. Hiroshi Mizumachi
Takuma Kawaguchi vs. Ryota Hashimoto
Kaito vs. Kona Kato
Junpei Sano vs. Koki Suzuki

 


 

 


[MMA]
ACB 76: Australia
Gold Coast, Queensland, Australia

Main Card – Free Stream (Fite.tv) / YouTube / Match TV – 3:00am ET / 12:00am PT
Sharaf Davlatmurodov vs. Brett Cooper
Dylan Andrews vs. Azamat Amagov
Dean Garnett vs. Anthony Leone
Michael Tobin vs. Sam Chan
Rodolfo Marques vs. Mehdi Baidulaev
Kieran Joblin vs. Bai-Ali Shaipov
Islam Yunusov vs. Alan Philpott
Trent Girdham vs. Tim Moore
Shannon McClellan vs. Steve Nightingale
Saeed Fatahfir vs. Ty Duncan
Diego Pereira vs. Kairin Moses
Daniel Hill vs. Gavin Hain
Eben Cox vs. Mohammed Alavi
Aaron Robinson vs. Johnny Walker
Justin Van Heerden vs. Johnny Walker

 


 

 


[MMA]
ONE Championship: Warriors of the World
Bangkok, Thailand

Main Card – iPPV (ONEPPV.com) / Fight Network – 8:30am ET / 5:30am PT
Yoshitaka Naito vs. Alex Silva
Shannon Wiratchai vs. Rasul Yakhyaev
Kotetsu Boku vs. Christian Lee
Dejdamrong Sor Amnuaysirichoke vs. Riku Shibuya
Rika Ishige vs. Rome Trinidad
Jingnan Xiong vs. April Osenio
Sagetdao Petpayathai vs. Jimmy Yabo

Preliminary Card – FB.com/ONEChampionship – 6:30am ET / 3:30am PT
Dodi Mardian vs. Yodsanan Sityodtong
Rabin Catalan vs. Kritsada Kongsrichai
Ashraful Islam vs. Da Fen Tang

 


 

 


[BOXING]
Chudinov vs. Ford
Russia

Main Card – Match TV: Fighter – 7:00am ET / 4:00am PT
Fedor Chudinov vs. Ryan Ford
Mikhail Aloyan vs. Hermogenes Elizabeth Castillo
Sergey Vorobiev vs. Rinat Khalimov
Grigory Vorobiev vs. Andrey Tomashchuk

 


 

 


[MUAY THAI]
The Champion Muay Thai
Pattaya, Thailand

Main Card – Channel 8 (Thai) – 7:20am ET / 4:20am PT

 


 

 

[ARM WRESTLING]
Arm Wrestling Open Cup 2017
Kiev, Ukraine

Main Card – XSport (UA) – 8:00am ET / 5:00am PT

 


 

 


[BOXING]
Chaniev vs. Elorde
Nazran, Russia

Main Card – Match TV: Fighter – 10:00am ET / 7:00am PT
Isa Chaniev vs. Juan Martin Elorde
Ismail Iliev vs. Ricardo Ruben Villalba
Vyacheslav Mirzaev vs. Sukpraserd Ponpitak
Magomed Bulguchev vs. Maxim Churbanov
Magomed Nalgiev vs. Konstantin Piternov
Rashid Kodzoev vs. Isaac Paa Kwesi Ankrah
Zurab Chaniev vs. TBA
Gaybatulla Gadzhialiev vs. Levan Tsiklauri
Ibragim Tsurov vs. Grigory Fedorov
Batuhan Gozgec vs. Dato Nanava
Magomed Kurbanov vs. Khamzat Germikhanov
Igor Adleiba vs. Oleg Yatsenko

 

 


 

 

[MMA]
ONE Pride MMA 15
Jakarta, Indonesia

Main Card – TVONE – 10:00am ET / 7:00am PT

 

 


 

 


[KICKBOXING]
Glory 49: Rotterdam
Rotterdam, Netherlands

SuperFight Series – UFC Fight Pass – 1:30pm ET / 10:30am PT
Alex Pereira vs. Yousri Belgaroui
Ismael Londt vs. D’Angelo Marshall
Nieky Holzken vs. Alim Nabiev
Eyevan Danenberg vs. Jamie Bates
Chenglong Zhang vs. Bailey Sugden

Preliminary Card – ESPN3.com – 11:00am ET / 8:00am PT
TBD vs. TBD – LW Contender Final
Samo Petje vs Christian Baya
Anying Wang vs Omar Moreno
Niclas Larsen vs. Tyjani Beztati – LW Contender Semifinal #2
Maykol Yurk vs. Stoyan Koprivlenski – LW Contender Semifinal #1

 


 

 


[KICKBOXING]
King of Kings World GP 53
Chisinau, Moldova

[Main Card airs tape-delay 12/12]

Preliminary Card – iPPV (Fite.tv) – 12:00pm ET / 9:00am PT

 


 

 


[GRAPPLING]
ACB JJ 9
Russia

Main Card – ACB TV YouTube – 12:00pm ET / 9:00am PT

 


 

 


[MMA]
WCMMA 31
London, England

Main Card – iPPV (Fite.tv) – 1:00pm ET / 10:00am PT

 


 

 


[MMA/KICKBOXING]
Austria Fight Challenge 6
Vienna, Austria

Main Card – iPPV (Fite.tv) – 1:00pm ET / 10:00am PT

 


 

 


[VARIOUS]
Hafenkeilerei VI
Mannheim, Germany

Main Card – iPPV (Fite.tv) – 1:00pm ET / 10:00am PT
Goran Reljic vs. Daniel Dorrer
Nattahwut Pralomram vs. Ismet Minaz
Hucko Przemek vs. Kevin Schutze
Dshambulat Kulbuzhev vs. Marco Drescher
Ilja Cistajakov vs. Ivan Freidenberg
Anke Kemmer vs. Josephine Price
Andranik Hovsepian vs. Dimitri Blum
Eugen Hinkel vs. Tyrone Pfeiffer
Hehmet Balik vs. Erwin Kupczyk
Jan Neudert vs. Rahajason Ratsinba Princy
Aylina Engel vs. Evelyn Gallegos
Iuri Chireakov vs. Philipp Milius
Safiullah Habibi vs. Ibrahim Malak
Alex Mackin vs. Nebil Negash
Zana Setzock vs. Opheli Sinel
Philipp Konig vs. Nader Babahamed
Florin Palaghia vs. Leonard Gegenbauer
Sven Sickinger vs. Timo Strainese

 


 

 


[KICKBOXING]
DSF Kickboxing Challenge 12
Warsaw, Poland

Main Card – DSFLive.com / Canal + Sport 2 / Player.pl – 1:00pm ET / 10:00am PT
Eduard Mircea vs. Kamill Jenel
Daniel Lentie vs. Piotr Romankiewicz
Nehdi Bouanane vs. Dawid Kasperski
Soufiane Harrak vs. Kamill Ruta
Daniel Omielanczuk vs. Oli Thompson
Piotr Sool vs. Jerzy Wronski
Murat Azerbiev vs. Aleksiej Fedoseev
Sebastian Janiak vs. Mateusz Janik

 


 

 


[BOXING]
DeGale vs. Truax
Hackney Wick, London, UK

Main Card – YouTube / BT Sport – 2:50pm ET / 11:50am PT
James DeGale vs. Caleb Truax
Lee Selby vs. Eduardo Ramirez
Anthony Yarde vs. Nikola Sjekloca
Joe Mullender vs. Lee Churcher
Johnny Garton vs. TBA
Daniel Dubois vs. Dorian Darch

 


 

 


[KICKBOXING]
GLORY Redemption
Rotterdam, Netherlands

Main Card – iPPV (UFC Fight Pass) – 4:00pm PT / 1:00pm PT
Rico Verhoeven vs. Jamal Ben Saddik
Michael Duut vs. Danyo Ilunga
Anderson Silva vs. Xavier Vigney
Zakaria Zouggary vs. Petchpanomrung Kiatmookao

 


 

 


[MMA]
Maverick MMA 4
East Stroudsburg, Pennsylvania, USA

Main Card – iPPV (FloCombat) – 6:00pm ET / 3:00pm PT

 


 

 


[MMA]
Dynasty Combat Sports 38: Season’s Beatings
Lincoln, Nebraska, USA

Main Card – iPPV (FloCombat) – 6:00pm ET / 3:00pm PT
Darrick Minner vs. Chuka Willis
Jennifer Leigh Norris vs. Jozette Cotton
Dakota Cochrane vs. Josh Tulley
Sean Wilson vs. Tate Wright
Keyes Nelson vs. Haris Talundzic
Brandon Meyer vs. Keilen Fantroy
Francisco Beltran vs. Conner Jorgensen
Austin Gowen vs. Ray Evans
Derrick Massey vs. Ryan Leininger
Steven Bass vs. Jack Freriks
Josh Schiarappa vs. Michael Whitaker
David Bykerk vs. Cole Washburn
Keith Pickard vs. Zach Madsen
Josh Krejci vs. Randy Rathbun
Luke Williams vs. Brodrick Nickens
Darin Hanika vs. Javon Gasper
Brady Minner vs. Austin Drabick

 


 

 

[MMA]
Aspera FC 59
Brasilia, Federal District, Brazil

Main Card – EI MAXX (BR) – 6:00pm ET / 3:00pm PT
Luciano Palhano vs. Lucio Curado

 


 

 


[MMA]
Primus FC: Cleveland vs. Alexander
Woodward, Oklahoma, USA

Main Card – iPPV (Fite.tv) – 7:00pm ET / 4:00pm PT
Rakim Cleveland vs. Houston Alexander
Jason Walraven vs. Shelton Graves
David Sachs vs. Rob Emerson
Jamie Yager vs. Tyler Jackson
Christiano Frohlich vs. Cortez Coleman
Cody Wilson vs. Coddle Ford
Aaron McKenzie vs. Dawound Pickney
Ricardo Seixas vs. Dalton Goddard
Lance Gibson Jr. vs. Sterling Lenz
Mitzi Merry vs. Erica Torres

 


 

 

[MMA]
Hardrock MMA 95: 9 Year Anniversary
Covington, Kentucky, USA

Main Card – YouTube – 7:30pm ET / 4:30pm PT
Kelsey Hildal vs. Carmen Milagros
Billy Horne vs. Julio Gallegos
Donnie Ballou vs. James Adcock
Nathan Pierce vs. Tyler Shipp
Randall Ross vs. Luke Shawley
Morgan Hickam vs. Dani Harris
Stone Beverly vs. Ethan McGee
Timothy Engle vs. Dustin Lema
Mitchell Schwab vs. Derek Cundiff
Isaiah Scott vs. Jordan Zawahri
Dakota Ogden vs. Eli Mefford
William Rogers vs. Bradley Craycraft
Nick Wells vs. Luc DeYoung

 


 

 


[MMA]
Bellator 190: Carvalho vs. Sakara
Florence, Italy

Main Card – Spike TV – 8:00pm ET / 5:00pm PT [TAPE-DELAYED]
Rafael Carvalho vs. Alessio Sakara
Brandon Girtz vs. Luka Jelčić
Mihail Nica vs. Carlos Leal
Lena Ovchynnikova vs. Mary Rouse Mejia
Gregory Babene vs. Tony Zanko

 


 

 


[MMA]
Dead Serious MMA 26
Freehold, New Jersey, USA

Main Card – iPPV (Fite.tv) – 9:00pm ET / 6:00pm PT

 


 

 

[MMA]
XFL MMA 36
Mexico City, Mexico

Main Card – YouTube – 9:00pm ET / 6:00pm PT
Sarai Sáenz vs. Montserrat Conejo

 


 

 


[MMA]
Fury FC 20
San Antonio, Texas, USA

Main Card – iPPV (FloCombat) – 9:30pm ET / 6:30pm PT
Pete Spratt vs. Washington Luiz
Santos Rosales vs. Anthony Ivy
Artenas Young vs. Chris Herrera
Kyle Neal vs. Jacob Landin
Mark Plata vs. Juan Ontiveros
Josh Altum vs. Devin Cowan
Robert Casper vs. Kevin Morin
Angel Zamora vs. Steven Esquivel

 


 

 


[MMA]
UFC Fight Night 123: Swanson vs. Ortega
Fresno, California, USA

Main Card – FOX Sports 1 – 10:00pm ET / 7:00pm PT
Cub Swanson vs. Brian Ortega
Jason Knight vs. Gabriel Benitez
Marlon Moraes vs. Aljamain Sterling
Scott Holtzman vs. Darrell Horcher
Eryk Anders vs. Markus Perez
Benito Lopez vs. Albert Morales

Preliminary Card – FOX Sports 1 – 8:00pm ET / 5:00pm PT
Alexis Davis vs. Liz Carmouche
Luke Sanders vs. Andre Soukhamthath
Alex Perez vs. Carls John de Tomas
Frankie Saenz vs. Merab Dvalishvili

Preliminary Card – UFC Fight Pass – 6:30pm ET / 3:30pm PT
Iuri Alcântara vs. Alejandro Perez
Chris Gruetzemacher vs. Davi Ramos
Antônio Braga Neto vs. Trevin Giles

 


 

 


[BOXING]
Lomachenko vs. Rigondeaux
New York, New York, USA

Main Card – ESPN / BoxNation – 9:00pm ET / 6:00pm PT
Vasyl Lomachenko vs. Guillermo Rigondeaux
Christopher Diaz vs. Casey Ramos
Bryant Jennings vs. Don Haynesworth

 


 

 


[KICKBOXING]
Bellator Kickboxing 8
Torino, Italy

Main Card – Spike TV – 10:15pm ET / 7:15pm PT  [TAPE-DELAY]
Raymond Daniels vs. Giannis Boukis
Kevin Ross vs. Hamza Imane
Joe Schilling vs. Filip Verlinden
Gabriel Varga vs. Roberto Gheorghita
Armen Petrosyan vs. Amansio Paraschiv
Mustapha Haida vs. Samy Sana
John Wayne Parr vs. Piergiulio Paolucci

 


 

 


[BOXING]
Salido vs. Roman
Las Vegas, Nevada, USA

Main Card – HBO – 10:20pm ET / 7:20pm PT
Orlando Salido vs. Miguel Roman
Tevin Farmer vs. Kenichi Ogawa
Francisco Vargas vs. Stephen Smith
Denis Shafikov vs. Rene Alvarado

 

 


 

[BOXING]
Guerrero vs. Juarez
Texcoco, Mexico

Main Card – Televisa – 11:00pm ET / 8:00pm PT
Rodrigo Guerrero vs. Salvador Juarez
Eduardo Hernandez vs. Rafael Hernandez

 

 


SUNDAY, DECEMBER 10th


 


[KICKBOXING]
King of Knock Out 2017
Tokyo, Japan

Main Card – Samurai Fighting-TV (JP) – 12:30am ET / 9:30pm PT (FRI)
Yosuke Morii vs. Katsuki
Ebata Base vs. Keisuke Miyamoto
Ogasawara Erika vs. Takahashi Ryo
Inferior thought vs. Masanori Kanehara
Yuki Mizumura vs. Ponzanai · Sit Mong Chai
Takuya Noto vs. Ishii Kazunari
Yomiteru Shimomori vs. Maki · Pinsayam
Haruaki Otsuki vs. Machida Mitsuaki

 


 

 


[MMA]
Pancrase 292
Tokyo, Japan

Main Card – UFC Fight Pass / Abema.tv – 1:00pm ET / 10:00pm PT (SAT)
Takasuke Kume vs. Kazuki Tokudome
Isao Kobayashi vs. Yusuke Kasuya
Kenta Sakuma vs. Nobuki Fujii
Takashi Matsuoka vs. Munehiro Kin
Takashi Sato vs. Akihiro Murayama
Yusuke Ogikubo vs. Tatsuya So
Koyomi Matsushima vs. Kyle Aguon
Masatatsu Ueda vs. Yuki Yasunaga
Ryo Hatta vs. Takuya Eizumi
Hiroaki Ijima vs. Teppei Maeyama
Yoko Higashi vs. Myung Bo Kim
Juntaro Ushiku vs. Ismael Bonfim

Preliminary Card
Katsuyuki Hironaka vs. Kento Mizutani
Satoshi Miyokawa vs. Ryusuke Noda
Kohei Sugiyama vs. Satoru Enomoto
Tatsuya Watanabe vs. Joji Goto
Toshihiro Taguchi vs. Keisuke Kamei

 


 

 


[KARATE]
2017 Kyokushin World Union Championship
Russia

Main Card – Match TV: Fighter – 6:00am ET / 3:00am PT

 


 

 


[MUAY THAI]
MAX Muay Thai
Pattaya, Thailand

Main Card – Channel 8 (Thai) – 7:20am ET / 4:20am PT

 


 

 


[MMA]
Tech-Krep FC: Battle in Kuban
Krasnodar, Russia

Main Card – YouTubeMatch TV: Fighter – 10:00am ET / 7:00am PT
Goga Shamatava vs. Diego Silva
Roman Ivanov vs. Anton Dolgopolov
Evgeniy Vorontsov vs. Anton Lebedev
Evgeniy Belyaev vs. Maxim Mikhteev
Stanislav Klybik vs. Ulugbek Gadoev
Andrey Kolosov vs. Almaz Moldobaev
Shadid Rashidov vs. Vyacheslav Gorbunov
Artem Kuzmin vs. Ammar Khusein Anvar
Armen Malkhasyan vs. Ashot Grigoryan

 


 

 


[MMA]
Lion Fighting Championships
Rochester, UK

Main Card – iPPV (Fite.tv) – 11:00am ET / 8:00am PT

 


 

 


[MMA]
Octagon Fighting Sensation 12
Yaroslav, Russia

Main Card – TBD
Murod Hanturaev vs. Christian Salmank
Sergio Souza vs. Bagautdin Abasov
Vlas Kalashov vs. Anton Ghorun
Kharun Atlangeriev vs. Andrey Kurbatov
Ayk Kazaryan vs. Vladimir Fedorov

 

 


 

[MMA]
Shooto Brasil 79
Rio de Janeiro, Rio de Janeiro, Brazil

Main Card – Combate / SporTV (BR) – 4:00pm ET / 1:00pm PT
Oton Jasse vs. Hernani Perpétuo
Taffarel Brasil vs. José Carlos
Tiago Xavier vs. Deigrison Batalha
Marina Rodriguez vs. Amanda Torres
Adriano Rodrigues vs. Emanuel Lopes
Denilson Neves vs. Pedro Wilson
Evandro Barbosa vs. Kauê Rodrigues
Paulo Ricardo Rodrigues vs. Eliandro Libania
Jamile Farias vs. Geisa Veloso
Danilo Souza vs. Edwin Durel Green

 

 

Advertisements