Live Combat Sport Schedule: 3/3 – 3/5

khabib0000

 

All fight cards and times subject to change.

 

 

Friday, March 3rd


[KICKBOXING]
KRUSH.74
Tokyo, Japan

Main Card – Abema.TV / GAORA Sports – 3:00am ET / 12:00am PT
Ozawa Kaito vs. Yun Qi
Minoru “Philip” Kimura vs. Kohei Nishikawa
Keita Makihei vs. KENJI
Nakajima Hiroki vs. Yozaki Yoichi
Tae Isao Tai vs. Yasuto Tomiya
Kimitaro Shimano vs. Yuta Takahashi
Harada Yoshiki vs. TBD
Fumiya Osawa vs. Tatsuya Inishi
Hitoshi Akuto vs. Takumi Yokoyama
Suzuki Hayato vs. Fumiya
Naoya Ozada vs. Shinohara Hiroya
Kei Sugano vs. Ryuuto

 

 

 

[MUAY THAI]
The Battle Muay Thai
Pattaya, Thailand

Main Card – Channel 8 (Thai) – 6:00am ET / 3:00am PT

 

[MMA]
M-1 Challenge 75
Moscow, Russia

Main Card – M1Global.tv / Match TV: Fighter – 10:00am ET / 7:00am PT
Alexander Shlemenko vs. Paul Bradley
Alexey Kunchenko vs. Maksim Grabovich
Magomed Sultanakhmedov vs. Sergey Romanov
Maxim Divnich vs. Keon Caldwell
Boris Polezhay vs. Carlos Eduardo
Abubakar Mestoev vs. Niko Samsonidse
Valery Myasnikov vs. Enoc Solves Torres
Viktor Kolesnik vs. Young Bok Kil
Raul Tutarauli vs. Mohamed Grabinski
Roman Bogatov vs. Aleksey Sotnikov

 

[MMA]
Bellator 174: Coenen vs. Budd
Thackerville, Oklahoma, USA

Main Card – Spike TV – 9:00pm ET / 6:00pm PT
Marloes Coenen vs. Julia Budd
Chris Honeycutt vs. Kendall Grove
Fernando Gonzalez vs. Brandon Girtz
Steve Garcia Jr. vs. Joe Taimanglo

Preliminary Card – Spike.com – 7:00pm ET / 4:00pm PT
Cody Pfister vs. Jonathan Gary
Jason Witt vs. Justin Patterson
Emmanuel Rivera vs. Treston Thomison
Justin Wren vs. Roman Pizzolato
Alexis Dufresne vs. Gabrielle Holloway
Emily Ducote vs. Katy Collins

 

[MUAY THAI]
Lion Fight 35
Mashantucket, Connecticut, USA

Main Card – AXS TV – 9:00pm ET / 6:00pm PT
Jo Nattawut vs. Kengsiam Nor Sripueng
Antonina Shevchenko vs. Magali Foroni
Naruepol Fairtex vs. Amadeu Cristiano
Chip Moraza-Pollard vs. Scott Noble
Jeri Sitzes vs. Andra Aho
Yeison Berdugo vs. Jafar Toshev

 
[BOXING]
Moran vs. Lopez
Mexico City, Mexico

Main Card – Telemundo – 11:00pm ET / 8:00pm PT
Antonio Moran vs. Wilberth Lopez

 

 

 

 

Saturday, March 4th


[KICKBOXING]
Wu Lin Feng 2017
Zhengzhou, Henan, China

Main Card – Henan TV – 8:15am ET / 5:15am PT
Liu Qiliang vs. Nafi Bilalovski
Hao Guanghua vs. Nikolay Gusniev
Jiao Fukai vs. Rosario Presti
Xie Lei vs. Chamnan Khaengkhan
Jin Ying vs. Kittichai
Huang Li vs. Mariela Kruse
Wang Pengfei vs. Khyzer Hayat Nawuz
Wang Zhiwei vs. Thong Mueangsema
TBD vs. TBD
TBD vs. TBD
Wu Jianan vs. Ramon Niamat
Li Mingrui vs. Samantha van Doorn
Zhao Fuxiang vs. Dimangio Jano
Zhao Chongyang vs. Hirotaka Asahisa
Xue Shenzhen vs. Ncedo Gomba
Chen Wende vs. Hicham Moujtahid

 
[MUAY THAI]
The Champion Muay Thai
Pattaya, Thailand

Main Card – Channel 8 (Thai) – 7:20am ET / 4:20am PT

 

[MMA]
EFN Fight Nights Global 60
Dushanbe, Tajikistan

Main Card – Match TV: Fighter – 8:00am ET / 5:00am PT
Dmitriy Aryshev vs. Solekh Khasanov
Abdulhamid Davlatov vs. Fabio Maldonado
Georgiy Kichigin vs. Panagiotis Stroumpoulic
Oscar Dolchin vs. Shuhrat Khakimov
Thiago Jambo Goncalves vs. Asif Tagiev
Muslim Magomedov vs. Abilkasim Yakubov
Ali Yousefi vs. Bechruz Zugurov
Stanislav Ilushenkov vs. Umamali Kurbanov
Farid Lutfulloev vs. Bakhtier Ibragimov
Akmal Mamurov vs. Amretdin Emomerbekov

 

 

 

 


[MMA]
GCF 38: Big Cage 4
Ostrava, Czech Republic

Main Card – O2 TV Sport – 1:30pm ET / 10:30am PT
Matěj Kuzník vs. Vít Vávra
Daniel Dittrich vs. Viktor Pavlíček
Matúš Juráček vs. Mate Kertesz
Michal Vostry vs. Ján Široký
Jan Slováček vs. Tomas Linh Le Sy
Dušan Glezgo vs. Václav Mikulášek
Aleš Petráš vs. Petr Bartoněk
David Olšák vs. Tomáš Waszut

 

 

 

[MMA]
EFC Worldwide 57
Johannesburg, South Africa

Main Card – Free Stream (EFCWorldwide.tv) – 2:00pm ET / 11:00am PT
Igeu Kabesa vs. Danny Henry
Elvis Moyo vs. Mike Vermeulen
Wessel Mostert vs. Tony Mustard
Martin van Staden vs. Christian Holley
Gordon Roodman vs. Georgi Georgiev
Pope Djembo vs. Tayla Kennedy
Devon Cronje vs. Yusuf Hassan
Pierre Botha vs. Sizwe Mnikathi
Conrad Seabi vs. Mutuale Basambombo
Mamoudou Toure vs. Teryl Singh
Bokang Masunyane vs. Luthando Biko

 

 

 

 


[MMA]
PLMMA 72
Warsaw, Poland

Main Card – TV Puls (PL) – 2:00pm ET / 11:00am PT
Piotr Kamiński vs. Mikołaj Kałuda
Szymon Kołecki vs. Dariusz Kaźmierczuk
Marcin Naruszczka vs. Costello van Steenis
Paweł Bolanowski vs. Paweł Trybała
Mateusz Piskorz vs. Leandro Bispo
Matt Horwich vs. David Ramirez
Marian Ziółkowski vs. Dragan Pešić
Karol Linowski vs. Mikhail Bureshkin
Michał Tarabańka vs. Patryk Rogóż
Damian Matwiejczuk vs. Artur Pawlik
Adrian Biniecki vs. Igor Wojtas

 

 

 

[BOXING]
Haye vs. Bellew
London, England, UK

Main Card – Sky Box PPV – 2:00pm ET / 11:00am PT
David Haye vs. Tony Bellew
Sam Eggington vs. Paul Malignaggi
Ohara Davies vs. Derry Mathews
Lee Selby vs. Andoni Gago

 

 

 

 

[MMA]
Cage Warriors 81
Dublin, Ireland

Main Card – UFC Fight Pass / BT Sport – 4:00pm ET / 1:00pm PT
Karl Moore vs. Josh Clarke
Catherine Costigan vs. Wendy McKenna
Joe McColgan vs. Arnold Quero
Darren O’Gorman vs. Blaine O’Driscoll
Hughie O’Rourke vs. Arann Maguire
Håkon Foss vs. Martyn Harris
Lloyd Manning vs. Paul McBain
Eric Nolan vs. Marcin Zembala

 

 

 

 

 

 


[BOXING]
Garcia vs. Thurman
Brooklyn, New York, New York

Main Card – CBS – 9:00pm ET / 6:00pm PT
Danny Garcia vs. Keith Thurman
Erickson Lubin vs. Jorge Cota
Andrzej Fonfara vs. Chad Dawson

 

 

 

 

 

[MMA]
UFC 209: Woodley vs. Thompson 2
Las Vegas, Nevada, USA

Main Card – PPV – 10:00pm ET / 7:00pm PT
Tyron Woodley vs. Stephen Thompson
Khabib Nurmagomedov vs. Tony Ferguson
Rashad Evans vs. Daniel Kelly
Lando Vannata vs. David Teymur
Mark Hunt vs. Alistair Overeem

Preliminary Card – FOX Sports 1 – 8:00pm ET / 5:00pm PT
Marcin Tybura vs. Luis Henrique
Mirsad Bektic vs. Darren Elkins
Iuri Alcântara vs. Luke Sanders
Daniel Spitz vs. Mark Godbeer

Preliminary Card – UFC Fight Pass – 6:30pm ET / 3:30pm PT
Paul Craig vs. Tyson Pedro
Albert Morales vs. Anre Soukhamthath
Cynthia Calvillo vs. Amanda Cooper

 

 

 
[BOXING]
Mercado vs. Velez
Gurabo, Puerto Rico

Main Card – PPV – TBD
Alberto Mercado vs. Jayson Velez
Jonathan Gonzalez vs. TBA

 

 

 

 

 

[BOXING]
Buenos Aires, Argentina
Main Card – TyC – 11:00pm ET / 8:00pm PT
Hector Saldivia vs. Guido Pitto

 

 

 

Sunday, March 5th

[MUAY THAI]
MAX Muay Thai
Pattaya, Thailand

Main Card – Channel 8 (Thai) – 7:20am ET / 4:20am PT

 

 


[GRAPPLING]
Eddie Bravo Invitational 11: The Welterweights
Los Angeles, California, USA

Main Card – UFC Fight Pass – 9:00pm ET / 6:00pm PT

 

 

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Change )

Connecting to %s